Elsősorban, de nem kizárólag pályázatokhoz kapcsolódó tanulmányok készítése...
A 2014-2020 közötti időszakban 7.480 milliárd forint áll Magyarország rendelkezésére. Az összes forrás 60%-át a Gazdaságfejlesztésre fordíthatjuk majd, melynek részét képezi a foglalkoztatottság elősegítése is. Az előző időszakhoz képest másfélszer több forrás jut majd munkahelyteremtésre, háromszor több a kutatás-fejlesztésre és innovációra, energiahatékonyságra és az infokommunikációs szektor fejlesztésére pedig a korábbi dupláját használhatjuk fel.
Korábbi sajtótájékoztatókon már elhangzott, hogy a teljes pénzügyi keret legalább 15 százalékát közvetlenül a kis- és középvállalkozások megerősítésére fordítják majd, és a pályázati rendszerben is több változásra számíthatunk.
A korábbi hét-éves periódushoz képest – melynek a legfőbb célja a leszakadt régiók felzárkóztatása volt – a most induló ciklusban az EU más célkitűzéseket vállalt. Ezeket 11 pontban foglalta össze. Az összes tagállamnak a 11 célhoz kell igazítania saját fejlesztési terveit, így mind a 28 ország egy irányba fejlődik majd tovább.
Az előző időszakhoz képest változást jelent majd, hogy a könnyebb tervezhetőség érdekében a 2014-2020-as fejlesztési időszakban a minisztériumok negyedévente nyilvánosságra hozzák a pályázati ütemtervet, az elnyert források felhasználásban gördülő finanszírozást vezetnek be, a papíralapú ügyintézés megszűnik, az állami adatbázisban elérhető információkat a közreműködő szervezetek közvetlenül kérik le, és egyablakos elbírálást vezetnek be.
Az első pályázati kiírások a Széchenyi 2020 Program keretében várhatóan 2015 elején jelennek meg.